Primary Hockey Draw

  • Games are 15 minutes each way - 5 minute half time
  • Duty Teams - Hooter and Timer will be in the Umpires Dugout


​​​​​​​Tuesday 31st May

Alpine Energy Turf

1/4 Turf 3.40pm Field 2 Excelsior Bears v Timaru South Leopards

Duty team - Excelsior Bears

1/4 Turf 4.20pm Field 2 St Josephs Angels v St Andrews Rubies

1/4 Turf 4.20pm Field 3 Gleniti Kotoku v Temuka Treats

1/4 Turf 4.20pm Field 4 Temuka Tacos v Point Dingoes

Duty Team - Point Dingoes

1/4 Turf 5.00pm Field 2 Mackenzie/Cave Blue v Point Huskies

1/4 Turf 5.00pm Field 3 St Andrews Rockets v Gleniti Kakapo

1/4 Turf 5.00pm Field 4 Point Beagles v St Josephs Hearts

Duty team - Gleniti Kakapo

1/4 Turf 5.40pm Field 1 Temuka Tuataras v Point Labradors

1/4 Turf 5.40pm Field 2 St Andrews Jupiters v Gleniti Kereru

Duty team - Gleniti Kereru


Tuesday 7th June

Alpine Energy Turf

1/4 Turf 3.40pm Field 2 Timaru South Leopards v Gleniti Kotoku

1/4 Turf 3.40pm Field 3 Point Beagles v St Andrews Rubies

1/4 Turf 3.40pm Field 4 Excelsior Bears v Gleniti Kakapo

Duty team - Excelsior Bears

1/4 Turf 4.20pm Field 2 St Andrews Jupiters v Temuka Tacos

Duty Team - Temuka Tacos

1/4 Turf 5.00pm Field 2 St Andrews Rockets v St Josephs Angels

1/4 Turf 5.00pm Field 3 St Josephs Hearts v Temuka Treats

1/4 Turf 5.00pm Field 4 Mackenzie/Cave Blue v Point Dingoes

Duty team - St Andrews Rockets

1/4 Turf 5.40pm Field 1 Point Labradors v Gleniti Kereru

1/4 Turf 5.40pm Field 2 Point Huskies v Temuka Tuataras

Duty team - Gleniti Kereru


Tuesday 14th June

Alpine Energy Turf

1/4 Turf 3.40pm Field 2 St Josephs Angels v Timaru South Leopards

Duty team - St Josephs Angels

1/4 Turf 4.20pm Field 2 Point Beagles v St Andrews Rockets

1/4 Turf 4.20pm Field 3 Temuka Tuataras v Point Dingoes

1/4 Turf 4.20pm Field 4 Excelsior Bears v St Andrews Rubies

Duty Team - St Andrews Rockets

1/4 Turf 5.00pm Field 2 Gleniti Kakapo v Temuka Treats

1/4 Turf 5.00pm Field 3 St Andrews Jupiters v Point Labradors

1/4 Turf 5.00pm Field 4 Mackenzie/Cave Blue v Temuka Tacos

Duty team - Temuka Tacos

1/4 Turf 5.40pm Field 1 Point Huskies v Gleniti Kereru

1/4 Turf 5.40pm Field 2 St Josephs Hearts v Gleniti Kotoku

Duty team - Gleniti Kotoku


Tuesday 21st June

Alpine Energy Turf

1/4 Turf 3.40pm Field 2 St Josephs Hearts v Timaru South  Leopards

Duty team - St Josephs Hearts

1/4 Turf 4.20pm Field 2 Excelsior Bears v St Andrews Rockets

1/4 Turf 4.20pm Field 3 Temuka Treats v St Andrews Rubies

1/4 Turf 4.20pm Field 4 St Josephs Angels v Point Beagles

Duty Team - St Andrews Rubies

1/4 Turf 5.00pm Field 2 Temuka Tacos v Temuka Tuataras

1/4 Turf 5.00pm Field 3 Point Huskies v Point Labradors

1/4 Turf 5.00pm Field 4 St Andrews Jupiters v Mackenzie/Cave Blue

Duty team - Mackenzie/Cave Blue

1/4 Turf 5.40pm Field 1 Gleniti Kakapo v Gleniti Kotoku

1/4 Turf 5.40pm Field 2 Point Dingoes v Gleniti Kereru

Duty team - Glenit Kakapo


Tuesday 28th June

Alpine Energy Turf

1/4 Turf 3.40pm Field 2 Gleniti Kakapo v Timaru South Leopards

Duty team - Gleniti Kakapo

1/4 Turf 4.20pm Field 2 St Andrews Rubies v Gleniti Kotoku

1/4 Turf 4.20pm Field 3 Excelsior Bears v Point Beagles

1/4 Turf 4.20pm Field 4 Temuka Tacos v Gleniti Kereru

Duty Team - Gleniti Kotoku

1/4 Turf 5.00pm Field 2 Temuka Treats v St Andrews Rockets

1/4 Turf 5.00pm Field 3 St Andrews Jupiters v Point Huskies

1/4 Turf 5.00pm Field 4 Temuka Tuatara v Mackenzie/Cave Blue

Duty team - St Andrews Jupiters

1/4 Turf 5.40pm Field 1 St Josephs Angels v St Josephs Hearts

1/4 Turf 5.40pm Field 2 Point Dingoes v Point Labradors

Duty team - St Josephs Angels


Tuesday 5th July

Alpine Energy Turf

1/4 Turf 3.40pm Field 2 St Andrews Rubies v Timaru South Leopards

Duty team - St Andrews Rubies

1/4 Turf 4.20pm Field 2 St Andrews Jupiters v Temuka Tuatara

1/4 Turf 4.20pm Field 3 Point Dingoes v Point Huskies

1/4 Turf 4.20pm Field 4 Temuka Tacos v Point Labradors

Duty Team - Point Huskies

1/4 Turf 5.00pm Field 2 Temuka Treats v Point Beagles

1/4 Turf 5.00pm Field 3 Gleniti Kotoku v St Andrews Rockets

1/4 Turf 5.00pm Field 4 Gleniti Kereru v Mackenzie/Cave Blue

Duty team - Gleniti Kotoku

1/4 Turf 5.40pm Field 1 Gleniti Kakapo v St Josephs Hearts

1/4 Turf 5.40pm Field 2 Excelsior Bears v St Josephs Angels

Duty team - St Josephs Hearts


26th July - Draw to be confirmed

2nd August - Draw to be confirmed

9th August - Draw to be confirmed (Last night of hockey)