Primary Hockey Draw

  • Games are 15 minutes each way - 5 minute half time
  • Duty Teams - Hooter and Timer will be in the Umpires Dugout


Tuesday 31st May

Trust Aoraki Water Turf

1/2 Turf 3.45pm North St Andrews Jets v Oceanview Titans

1/2 Turf 3.45pm South St Andrews Diamonds v Gleniti Kakas

Duty Team - St Josephs Hearts

1/2 Turf 4.25pm North Oceanview Tigers v Mackenzie/Cave Black

1/2 Turf 4.25pm South Waihi Meteors v Timaru South Sharks

Duty Team - Mackenzie/Cave Black

1/2 Turf 5.05pm North Geraldine v Excelsior Strikers

1/2 Turf 5.05pm South Cambridge v Temuka Tactics

Duty Team - Geraldine

1/2 Turf 5.45pm North Waihi Jackals v St Andrews Venus

1/2 Turf 5.45pm South Point Collies v Point Huntaways

Duty Team - Point Collies

1/2 Turf 6.20pm North St Josephs Spades v Gleniti Kiwis

1/2 Turf 6.20pm South St Andrews Comets v St Josephs Diamonds

Duty Team - Gleniti Kiwis

Alpine Energy Turf

1/2 Turf 3.40pm North Timaru South Stingrays v Timaru South Crocs

Duty Team - Excelsior Bears (Ministicks team)

1/2 Turf 5.40pm North Point Terriers v St Josephs Aces

Duty Team - Gleniti Kakapo (Ministicks team)

1/2 Turf 6.20pm South Point Vislas v Highfield Heat

Duty Team - Highfield Heat

Byes: Temuka Titans, Temuka Tigers


Tuesday 7th June

Trust Aoraki Water Turf

1/2 Turf 3.45pm North Oceanview Tigers v Cambridge

1/2 Turf 3.45pm South Timaru South Stingrays v Highfield Heat

Duty Team - Cambridge

1/2 Turf 4.25pm North Timaru South Crocs v Temuka Tactics

1/2 Turf 4.25pm South Timaru South Sharks v Waihi Jackals

Duty Team - Temuka Tactics

1/2 Turf 5.05pm North Mackenzie/Cave Black v Geraldine

1/2 Turf 5.05pm South St Josephs Spades v Temuka Titans

Duty Team - Geraldine

1/2 Turf 5.45pm North Point Vislas v Excelsior Strikers

1/2 Turf 5.45pm South Temuka Tigers v St Josephs  Diamonds

Duty Team - Point Vislas

1/2 Turf 6.20pm North St Andrews Venus v Point Collies

1/2 Turf 6.20pm South Point Huntaways v Gleniti Kiwis

Duty Team - Gleniti Kiwis

Alpine Energy Turf

1/2 Turf 4.20pm North Oceanview Titans v Waihi Meteors

Duty Team - Temuka Tacos (Ministicks team)

1/2 Turf 5.40pm North Point Terriers v St Andrews Comets

Duty Team - Gleniti Kereru (Ministicks team)

1/2 Turf 6.20pm South St Josephs Aces v Gleniti Kakas

Duty Team - St Josephs Aces

Byes: St Andrews Diamonds, St Andrews Jets


Tuesday 14th June

Trust Aoraki Water Turf

1/2 Turf 3.45pm North Timaru South Stingrays v Excelsior Strikers

1/2 Turf 3.45pm South Timaru South Crocs v Cambridge

Duty Team - Excelsior Strikers

1/2 Turf 4.25pm North Point Vislas v Oceanview Tigers

1/2 Turf 4.25pm South St Andrews Comets v St Josephs Aces

Duty Team - Point Vislas

1/2 Turf 5.05pm North Mackenzie/Cave Black v Highfield Heat

1/2 Turf 5.05pm South Geraldine v Temuka Tactics

Duty Team - Temuka Tactics

1/2 Turf 5.45pm North Point Collies v Waihi Jackals

1/2 Turf 5.45pm South Gleniti Kiwis v Waihi Meteors

Duty Team - Point Collies

1/2 Turf 6.20pm North Temuka Tigers v Gleniti Kakas

1/2 Turf 6.20pm South St Andrews Venus v Temuka Titans

Duty Team - Gleniti Kakas

Alpine Energy Turf

1/2 Turf 3.40pm North St Josephs Spades v Oceanview Titans

Duty Team - St Josephs Angels (Ministicks team)

1/2 Turf 5.40pm North St Andrews Diamonds v St Josephs Diamonds

Duty Team - St Andrews Rockets (Ministicks team)

1/2 Turf 6.20pm South Point Huntaways v St Andrews Jets

Duty Team - St Andrews Jets

Byes: Timaru South Sharks, Point Terriers


Tuesday 21st June

Trust Aoraki Water Turf

1/2 Turf 3.45pm North Point Vislas v Timaru South Stingrays

1/2 Turf 3.45pm South St Andrews Comets v St Andrews Diamonds

Duty Team - Point Vislas

1/2 Turf 4.25pm North Timaru South Sharks v St Andrews Jets

1/2 Turf 4.25pm South Oceanview Titans v Temuka Titans

Duty Team - Temuka Titans

1/2 Turf 5.05pm North Geraldine v Cambridge

1/2 Turf 5.05pm South Mackenzie/Cave Black v Excelsior Strikers

Duty Team - Cambridge

1/2 Turf 5.45pm North Point Terriers v Gleniti Kakas

1/2 Turf 5.45pm South Temuka Tigers v St Josephs Aces

Duty Team - Point Terriers

1/2 Turf 6.20pm North Waihi Meteors v St Andrews Venus

1/2 Turf 6.20pm South Gleniti Kiwis v Point Collies

Duty Team - St Andrews Venus

Alpine Energy Turf

1/2 Turf 3.40pm North Timaru South Crocs v Oceanview Tigers

Duty Team - St Josephs Hearts (Ministicks team)

1/2 Turf 5.40pm North Temuka Tactics v Highfield Heat

Duty Team - St Andrews Rubies (Ministicks team)

1/2 Turf 6.20pm South Point Huntaways v Waihi Jackals

Duty Team - Waihi Jackals

Byes: St Josephs Spades, St Josephs Diamonds


Tuesday 28th June

Trust Aoraki Water Turf

1/2 Turf 3.45pm North Oceanview Titans v Point Collies

1/2 Turf 3.45pm South Timaru South Sharks v Gleniti Kiwis

Duty Team - Point Collies

1/2 Turf 4.25pm North Geraldine v Oceanview Tigers

1/2 Turf 4.25pm South Mackenzie/Cave Black v Timaru South Stingrays

Duty Team - Geraldine

1/2 Turf 5.05pm North St Andrews Diamonds v Point Terriers

1/2 Turf 5.05pm South Temuka Titans v Waihi Meteors

Duty Team - Temuka Titans

1/2 Turf 5.45pm North Temuka Tigers v St Andrews Comets

1/2 Turf 5.45pm South St Andrews Venus v Point Huntaways

Duty Team - St Andrews Venus

1/2 Turf 6.20pm North St Josephs Diamonds v St Josephs Aces

1/2 Turf 6.20pm South St Josephs Spades v St Andrews Jets

Duty Team - St Josephs Spades

Alpine Energy Turf

1/2 Turf 3.40pm North Point Vislas v Timaru South Crocs

Duty Team - Gleniti Kakapo (Ministicks team)

1/2 Turf 5.40pm North Temuka Tactics v Excelsior Strikers

Duty Team - St Josephs Angels (Ministicks team)

1/2 Turf 6.20pm South Highfield Heat v Cambridge

Duty Team - Cambridge

Byes: Gleniti Kakas, Waihi Jackals


Tuesday 5th July

Trust Aoraki Water Turf

1/2 Turf 3.45pm North St Andrews Venus v Oceanview Titans

1/2 Turf 3.45pm South St Josephs Spades v Timaru South Sharks

Duty Team - St Andrews Venus

1/2 Turf 4.25pm North Geraldine v Timaru South Crocs

1/2 Turf 4.25pm South Temuka Tactics v Timaru South Stingrays

Duty Team - Temuka Tactics

1/2 Turf 5.05pm North Point Vislas v Mackenzie/Cave Black

1/2 Turf 5.05pm South St Andrews Diamonds v St Josephs Aces

Duty Team - Point Vislas

1/2 Turf 5.45pm North Temuka Tigers v Point Terriers

1/2 Turf 5.45pm South St Andrews Jets v Point Collies

Duty Team - Point Collies

1/2 Turf 6.20pm North Cambridge v Excelsior Strikers

1/2 Turf 6.20pm South Gleniti Kakas v St Josephs Diamonds

Duty Team - St Josephs Diamonds

Alpine Energy Turf

1/2 Turf 3.40pm North Highfield Heat v Oceanview Tigers

Duty Team - St Andrews Rubies (Ministicks team)

1/2 Turf 5.40pm North Gleniti Kiwis v Temuka Titans

Duty Team - St Josephs Hearts (Ministicks team)

1/2 Turf 6.20pm South Waihi Jackals v Waihi Meteors (Waihi on Holiday)

Byes: Point Huntaways, St Andrews Comets


26th July - Draw to be confirmed

2nd August - Draw to be confirmed

9th August - Draw to be confirmed (Last night for Tuesday night hockey)