Tuesday Draw
- Games are 15 minutes each way - 5 minute half time
- Duty Teams - Hooter and Timer will be in the Umpires Dugout
Tuesday 23rd July
Alpine Energy Turf
Field 1 3.40pm St Josephs Rockets v Excelsior Brown Bears
Field 2 3.40pm Gleniti Kakapo v Gleniti Kakaruia
Field 3 3.40pm Timaru South Storm v Excelsior Panda Bears
Field 4 3.40pm St Andrews Jets v Gleniti Kaki
Duty: Gleniti Kaki
Field 1 4.20pm Mackenzie/Cave Black v Temuka Tacos
Field 2 4.20pm Point Labs v Point Dingoes
Field 3 4.20pm Mackenzie/Cave Gold v Point Beagles
Field 4 4.20pm Temuka Treats v Gleniti Korimaki
Duty: Point Labs
Field 1 5.00pm St Andrews Rockets v Cambridge Seals
Field 2 5.00pm Point Huskies v St Andrews Comets
North 5.00pm St Josephs Spades v St Andrews Jewels
Duty: St Josephs Spades
North 5.40pm St Andrews Rubies v Temuka Tactic
South 5.40pm Point Huntways v Temuka Tigers
Duty: St Andrews Rubies
North 6.20pm Waihi Aardvarks v St Andrews Jupiters
South 6.20pm Temuka Titans v St Josephs Aces
Duty: St Josephs Aces
Trust Aoraki Turf
South 3.40pm Gleniti Kokako v Cambridge Seahorses
North 3.40pm Timaru South Thunder v Gleniti Kotoku
Duty: Gleniti Kotoku
South 4.20pm Geraldine v Waihi Cheetahs
North 4.20pm Point Vislas v St Josephs Hearts
Duty: Point Vislas
South 5.00pm Gleniti Kereru v Mackenzie/Cave Blue
North 5.00pm St Andrews Cosmo v Gleniti Kaka
Duty: Mackenzie/Cave Blue
North 5.40pm Point Collies v Mackenzie/Cave Yellow
South 5.40pm Point Terriers v St Andrews Venus
Duty: Point Terriers
Byes: St Josephs Chiefs, Waihi Giraffes
Tuesday 30th July
Alpine Energy Turf
Field 1 3.40pm St Josephs Chiefs v Gleniti Kakapo
Field 2 3.40pm Point Beagles v Timaru South Storm
Field 3 3.40pm Gleniti Korimaki v St Andrews Jets
Field 4 3.40pm Excelsior Brown Bears v Point Labs
Duty: Point Labs
Field 1 4.20pm St Josephs Rockets v Temuka Tacos
Field 2 4.20pm Point Dingoes v St Andrews Rockets
Field 3 4.20pm Gleniti Kaki v Mackenzie/Cave Gold
Field 4 4.20pm St Andrews Comets v Mackenzie/Cave Black
Duty: St Josephs Rockets
Field 1 5.00pm Gleniti Kakaruia v Temuka Treats
Field 2 5.00pm Cambridge Seals v Point Huskies
North 5.00pm Gleniti Kotoku v Mackenzie/Cave Blue
Duty: Temuka Treats
North 5.40pm Gleniti Kokako v Geraldine
South 5.40pm Gleniti Kakaruia v Waihi Cheetahs
Duty:Gleniti Kakaruia
North 6.20pm Point Terriers v St Andrews Jupiters
South 6.20pm St Andrews Cosmo v Gleniti Kereru
Duty: Gleniti Kereru
Trust Aoraki Turf
South 3.40pm Timaru South Thunder v Cambridge Seahorses
North 3.40pm St Josephs Hearts v Point Huntaways
Duty: St Josephs Hearts
South 4.20pm Temuka Tactic v St Andrews Jewels
North 4.20pm St Josephs Spades v Point Vislas
Duty: Temuka Tactic
South 5.00pm Temuka Titans v Waihi Giraffes
North 5.00pm St Josephs Aces v Mackenzie/Cave Yellow
Duty: Temuka Titans
North 5.40pm Waihi Aardvarks v Point Collies
South 5.40pm Temuka Tigers v St Andrews Rubies
Duty: Point Collies
Byes: St Andrews Venus, Excelsior Panda Bears
Tuesday 6th August - Last games for the season :)
Alpine Energy Turf
Field 1 3.40pm Gleniti Kaki v Gleniti Kakaruia
Field 2 3.40pm St Josephs Chiefs v Gleniti Korimaki
Field 3 3.40pm Point Beagles v Gleniti Kakapo
Field 4 3.40pm Point Labs v St Andrews Rockets
Duty: Gleniti Kaki
Field 1 4.20pm St Andrews Jets v Mackenzie/Cave Gold
Field 2 4.20pm Excelsior Panda Bears v Temuka Treats
Field 3 4.20pm Point Huskies v St Andrews Comets
Field 4 4.20pm St Josephs Rockets v Excelsior Brown Bears
Duty: St Josephs Rockets
Field 1 5.00pm Point Dingoes v Mackenzie/Cave Black
Field 2 5.00pm Cambridge Seals v Temuka Tacos
North 5.00pm Gleniti Kotoku v St Andrews Cosmo
Duty: Temuka Tacos
North 5.40pm Gleniti Kaka v Geraldine
South 5.40pm Waihi Cheetahs v Gleniti Kereru
Duty: Gleniti Kereru
North 6.20pm St Josephs Aces v Point Collies
South 6.20pm St Josephs Spades v Temuka Tigers
Duty: Temuka Tigers
Trust Aoraki Turf
South 3.40pm Gleniti Kokako v Timaru South Thunder
North 3.40pm St Andrews Jewels v Point Vislas
Duty: St Andrews Jewels
South 4.20pm Temuka Titans v St Andrews Venus
North 4.20pm St Andrews Rubies v Point Huntaways
Duty: Point Huntaways
South 5.00pm Temuka Titans * Play twice v St Andrews Jupiters
North 5.00pm Mackenzie/Cave Yellow v Waihi Giraffes
Duty: Temuka Titans
North 5.40pm Waihi Aardvarks v Point Terriers
South 5.40pm Mackenzie/Cave Blue v Cambridge Seahorses
Duty: Cambridge Seahorses
North 6.20pm Temuka Tactics v St Josephs Hearts
Duty: Temuka Tactics
Bye: Timaru South Storm